Przewodnik po klimatyzatorach ściennych Samsung

Witamy w świecie klimatyzacji Samsung! Jeżeli ufasz tej marce – a wierzymy, że właśnie dlatego tu jesteś – to za moment poznasz cechy i funkcje poszczególnych klimatyzatorów. Z łatwością i świadomie wybierzesz, który model chcesz kupić dla siebie!

Samsung zdecydował się na krok, o którym inni myślą od dawna, ale na który nikomu jak dotąd nie starczyło odwagi. Samsung po prostu to zrobił – zaprojektował klimatyzator ścienny od nowa. Jedynymi tradycyjnymi z wyglądu modelami ściennymi pozostają ECO i Standard. Reszta – to prawdziwa rewolucja w klimatyzacji!

Klimatyzatory Samsung Eco – solidna opcja budżetowa

Model Samsung Eco to klimatyzator, który ma spełniać rdzenne funkcje klimatyzacji: grzać i chłodzić, niezawodnie i niedrogo. I dokładnie to robi, dlatego mimo że nowa „trójkątna” rodzina urządzeń podbija przebojem rynek, to tradycyjny, prosty kształt klimatyzatora nadal cieszy się powodzeniem. W modelu Eco znajdziesz wszelkie niezbędne funkcje, jeżeli szukasz przede wszystkim chłodu lub ciepła, niekoniecznie oprawionych w najnowsze zdobycze technologii.

Klimatyzatory Samsung Eco
Klimatyzatory Samsung Eco

Klimatyzatory Samsung Eco wyposażono w  skuteczny filtr HD, który pochłania drobiny kurzu unoszącego się w pomieszczeniu, a jego wnętrze automatycznie osusza się po zakończeniu pracy, aby zapobiec rozwojowi pleśni. Klimatyzatory Samsung Eco mają również tryb pracy nocnej. Ochłodzą, ogrzeją, wymieszają lub osuszą powietrze w pomieszczeniu, w którym je zainstalujesz.

Klimatyzatory Samsung Eco mają także tryb Turbo, a także tryb pracy cichej, co w modelu Eco o najniższej wydajności przekłada się na hałas o natężeniu 25 decybeli.

Klimatyzatory Samsung Standard – chłód i ciepło w dobrej cenie

O ile model Eco to ewidentnie solidna klimatyzacja z linii ekonomicznej, o tyle model Standard to już – zgodnie z nazwą – dobry standard, jeżeli szukasz chłodu i ciepła w dobrej cenie, bez dodatków w rodzaju WiFi czy jonizatora plazmowego. Tak, jak w przypadku pozostałych modeli Samsung, klimatyzacja Standard bazuje na cyfrowym napędzie inwerterowym.

Klimatyzator ścienny Samsung Standard
Klimatyzator ścienny Samsung Standard

Ta technologia, wsparta przez ośmiopolowy – to pierwsze takie rozwiązanie na świecie – silnik agregatu sprężarki, zapewnia oszczędną i cichą pracę klimatyzacji w domu, biurze lub mieszkaniu. My i tak – ze względu na relację ceny do wyposażenia – polecamy klimatyzator Samsung Premium (oczywiście także wyższe modele Prestige i Wind Free), ale zanim do niego dojdziemy, pozostało nam do omówienia jeszcze jedno urządzenie. Nie ma ono jeszcze jonizatora plazmowego, ale ma już WiFi.

Samsung klimatyzacja Classic+ ma już sterowanie przez WiFi i wyświetlacz

Największym magnesem, który przyciąga klientów do klimatyzatorów Samsung Classic+, jest niewątpliwie sterowanie przez sieć bezprzewodową WiFi. Ta wspaniała i praktyczna funkcja umożliwia zdalne włączenie Twojego klimatyzatora z dowolnego miejsca na świecie, w którym Twój smartfon będzie miał dostęp do internetu. W ten sposób, kiedy wrócisz do domu po upalnym weekendzie, będzie na Ciebie czekał orzeźwiający chłód. W domu natomiast możesz używać smartfona zamiennie z pilotem zdalnego sterowania.

Klimatyzatory Samsung Classic+
Klimatyzatory Samsung Classic+

Klimatyzatory Samsung Classic+ na tle swoich odpowiedników bez plusa w nazwie mogą się pochwalić również wyświetlaczem temperatury, który na Twoje życzenie pokaże również aktualny odczyt zużycia energii elektrycznej. Jest też automatyczna sygnalizacja konieczności oczyszczenia filtra powietrza.

Klimatyzatory Samsung Premium – bezkonkurencyjne wyposażenie i ultracicha praca

Pierwsze, co różni ten klimatyzator od modelu Classic i Classic+, to obudowa, pokryta dodatkową warstwą lakieru bezbarwnego. Kryje ona w sobie dodatkowe funkcje, z których najważniejsze to jonizator plazmowy Virus Doctor oraz dwukierunkowa regulacja kierunku nawiewu. Automatyczna – w tej klasie cenowej trudno o takie rozwiązanie u konkurencji! Dzięki niemu będziesz w stanie zdecydować, gdzie ma dmuchać chłód lub ciepło z Twojego klimatyzatora Samsung Premium, nie tylko w płaszczyźnie góra-dół, lecz także w lewą i prawą stronę.

Klimatyzatory Samsung Premium
Klimatyzatory Samsung Premium

Natomiast jonizator Virus Doctor to genialne urządzenie, które zatroszczy się o eliminację alergenów, bakterii i wirusów z Twojego pokoju w domu, biurze czy gabinecie. W ten sposób zyskasz znakomite warunki – czy to do pracy, czy do relaksu – i wspaniałe samopoczucie w zdrowym środowisku.

Ale jest jeszcze coś. Hałas. W przypadku klimatyzatorów Samsung Premium jest on naprawdę wyjątkowo niski – w trybie cichym to zaledwie 16 decybeli w przypadku urządzenia o najniższej mocy. To szept supertechnologii Samsunga, który z trudem usłyszysz.

Klimatyzatory Samsung Prestige – technologiczna i designerska uczta dla konesera

Szukasz klimatyzatora, który będzie biżuterią Twojego wnętrza? Tak? To Samsung Prestige jest właśnie dla Ciebie. To wyjątkowe dzieło wzornictwa użytkowego łączy niebanalny styl z najnowszymi osiągnięciami techniki. Jeżeli chodzi natomiast o funkcjonalność, to dodatków w porównaniu z modelem Premium nie ma zbyt wiele. Konkretnie są to zegar czasu rzeczywistego i kompatybilność z systemem sterowania inteligentnym domem Samsung Smart Home.

Klimatyzatory Samsung Prestige
Klimatyzatory Samsung Prestige

Samsung Smart Home – co to takiego? To aplikacja, udostępniana przez internet, która zintegruje wszystkie Twoje urządzenia domowe, oznaczone emblematem Smart Home i współpracujące z siecią WiFi. Pralka, lodówka, telewizor, klimatyzator – wszystko to zostanie zintegrowane na ekranie Twojego smartfona w jednej aplikacji, z której będziesz w stanie sterować każdym z tych urządzeń. Chociaż pojęcie „sterować” brzmi trochę banalnie. Lepiej napiszmy: zarządzać.

Sterowanie inteligentnym domem w chmurze dzięki usłudze Smart Home wydaje się znakomitą alternatywą dla pajęczyny kabli i kosztownych sterowników, jakich wymaga przewodowy system sterowania inteligentnym domem.

Oczywiście – podobnie, jak w modelach Classic+ i Premium – w przypadku Samsunga Prestige również możesz sterować klimatyzacją za pomocą dedykowanej aplikacji, zupełnie niezależnie od innych domowych urządzeń.

Klimatyzatory Samsung Wind Free – chłodzenie bez przeciągu

Samsung już jakiś czas temu postanowił zaprojektować klimatyzator domowy, zaczynając od czystej kartki. Tak powstała klimatyzacja z trójkątną obudową. Teraz przyszła pora na kolejny etap rewolucji: klimatyzację bez przeciągu. Jak to działa?

Klimatyzator Samsung Wind Free
Klimatyzator Samsung Wind Free

Po wybraniu trybu Wind Free, klapa nawiewu zamyka się, a powietrze wydostaje się z klimatyzatora poprzez tysiące malutkich otworów w przednim panelu obudowy, w tym przez otwory w zamkniętej klapie. Efekt to chłód, który z pewnością docenisz, ale bez towarzyszącego mu uczucia ruchu powierza. Do sypialni, do pokoju dla dzieci – idealne rozwiązanie. Klimatyzator Samsung Wind Free potrafi oczywiście chłodzić mocno i z intensywnym nawiewem, tak jak inne urządzenia ścienne Samsunga.

Klimatyzatory ścienne Samsung – zestawienie funkcji

Samsung – zdrowe powietrze/model Eco Standard Classic+ Premium Prestige Wind-Free
Nawiew bez przeciągu Wind Free TAK
Jonizator Virus Doctor TAK TAK TAK
Filtr HD TAK TAK TAK TAK TAK TAK
Automatyczne osuszanie wymiennika TAK TAK TAK TAK TAK TAK
Wskaźnik czyszczenia filtra TAK TAK TAK TAK
Klimatyzatory Samsung – ekonomika            
Funkcja 2 Step Cooling TAK TAK TAK TAK TAK
Technologia Smart Inverter TAK TAK TAK TAK TAK TAK
Odczyt zużycia energii TAK TAK TAK TAK
Klimatyzatory Samsung – komfort            
Funkcja WiFi TAK TAK TAK TAK
Smart Home TAK TAK TAK TAK
Wyświetlacz temperatury TAK TAK TAK TAK
Włączanie/wyłączanie wyświetlacza TAK TAK TAK TAK
Włączanie/wył. dźwięku komunikatu TAK TAK TAK TAK TAK TAK
Funkcja good’sleep TAK TAK TAK TAK TAK TAK
Regulacja żaluzji poziomych auto TAK TAK TAK TAK TAK TAK
Regulacja żaluzji pionowych auto TAK TAK TAK
Zegar czasu rzeczywistego TAK
Opcjonalny sterownik przewodowy TAK TAK TAK TAK TAK
Autodiagnostyka przy uruchomienu TAK TAK TAK TAK TAK
Klimatyzatory Samsung – tryby pracy            
Chłodzenie TAK TAK TAK TAK TAK TAK
Ogrzewanie TAK TAK TAK TAK TAK TAK
Cyrkulacja TAK TAK TAK TAK TAK TAK
Osuszanie TAK TAK TAK TAK TAK TAK
Cichy TAK TAK TAK TAK TAK TAK
Turbo TAK TAK TAK
Auto TAK TAK TAK TAK TAK TAK
Automatyczna zmiana trybu pracy TAK TAK TAK TAK TAK TAK
Automatyczny Restart TAK TAK TAK TAK TAK TAK

Klimatyzatory ścienne Samsung – nasza sugestia

Lektura pozostałych stron tego serwisu jeszcze przed Tobą, ale pozwolimy sobie na małą sugestię. Przyjrzyj się dokładnie i pomyśl ciepło o klimatyzatorze Samsung Premium. Dlaczego? Bo to prawdziwy czarny koń zawodów. To złoty środek – pod względem stosunku ceny do poziomu wyposażenia jest absolutnie bezkonkurencyjnym urządzeniem na rynku. Montujemy rocznie kilkaset klimatyzacji i tak byśmy wybrali w oparciu o nasze doświadczenie. Ale oczywiście… Ty wybierasz!

Zobacz wszystkie modele!