Klimatyzacja

Przegląd klimatyzatorów Samsung

amsung może być najbardziej znany ze swoich nowych smartfonów flash, ale nigdy nie będziesz zbyt daleko od jednego z imponujących urządzeń gospodarstwa domowego, w tym pralek, lodówek, telewizorów, odkurzaczy i oczywiście klimatyzatorów. Składa się z dwóch głównych rodzajów klimatyzatorów, dostępnych w domach towarowych, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i na każdą kieszeń – więc Canstar Blue zapoznał się z różnymi urządzeniami klimatyzacyjnymi oferowanymi przez Samsunga, a także innowacyjnymi elementami koczki, które każdy przynosi do stołu.

Klimatyzatory Samsung

Samsung ma dwa główne typy klimatyzatorów dostępne do zakupu w wielu domach towarowych i sklepach z artykułami AGD w całej Australii. Składają się one z klimatyzatorów naściennych (tj. Klimatyzatorów typu split) i kasetonowych. Klimatyzatory zaczynają się od około 3000 PLN, więc zobaczmy, co faktycznie jest w tym zakresie i dlaczego Polacy wydają się kochać Samsunga ze względu na potrzeby chłodzenia domu.
Klimatyzator naścienny Samsung Split SystemW tej kategorii jest jeden model – Boracay AR4500. Oferuje pięć wydajności chłodzenia – 2,5 kW, 3,5 kW, 5 kW, 7 kW i 8 kW. Największy model ma moc chłodzenia 8 kW, a ogrzewanie 9 kW. Ten rozmiar jest dość duży w wielkim schemacie rzeczy i najlepiej nadaje się do chłodzenia lub ogrzewania małego mieszkania, salonu lub większej sypialni. Inne modele są bardziej odpowiednie do małych pomieszczeń i biur domowych. Seria Boracay oferuje kilka funkcji, dzięki którym chłodzenie domu jest wygodne i skuteczne:

  • Tryb Turbo: Działa z maksymalną prędkością, aby szybko osiągnąć niskie temperatury – dobre na te upalne dni, kiedy dom jest zamknięty przez cały dzień.
  • Tryb cichy: jak sama nazwa wskazuje, byłoby to dobre na te chwile, gdy kładziono się spać lub na naprawdę krytyczne ciche sceny w filmach.
  • Tryb wentylatora: Jeśli kluczowa jest wydajność energetyczna, tryb wentylatora pomaga w cyrkulacji powietrza bez funkcji chłodzenia lub ogrzewania. Teoretycznie można było chłodzić lub ogrzewać pomieszczenie przez godzinę, a następnie użyć trybu wentylatora, aby cyrkulować to powietrze.
  • Dobry tryb uśpienia: Ten tryb automatycznie dostosowuje kierunek przepływu powietrza i prędkość wentylatora, aby zapewnić komfortowy sen i zapobiec rzucaniu się i obracaniu, próbując znaleźć idealny komfort spania. Ten tryb można regulować za pomocą zadanej temperatury i czasu działania, aby zapewnić maksymalną wygodę.

Seria Boracay oferuje również tryb automatyczny, który wybiera tryb idealny dla temperatur otoczenia. Może to potencjalnie pomóc w zwiększeniu wydajności oraz w chłodnym lub ciepłym domu bez zamieszania. Samsung projektuje również swoje klimatyzatory z myślą o wydajności, współpracując z systemem „DRED”:

DRED: DRED oznacza „urządzenie z odpowiedzią na żądanie”. DRED to system, z którego korzystają niektóre firmy energetyczne w celu ograniczenia zużycia energii w godzinach szczytu. Samsung zaprojektował swoje podzielone systemy, aby umożliwić DRED do poziomów DRM1, 2 lub 3. Jeśli to robi Twoja firma energetyczna, najlepiej skontaktować się z nimi, aby dowiedzieć się więcej.

W szczególności Samsung dołączył do swoich klimatyzatorów Boracay pięcioletnią gwarancję, która obejmuje części i robociznę, jeśli coś pójdzie nie tak. Podział systemu Samsunga jest krótki, ale słodki; ceny zaczynają się od około 4000 PLN w przypadku mniejszych rozmiarów, do ponad 6000 PLN w przypadku większych modeli.

Klimatyzatory kasetonowe Samsung

Idealne do pomieszczeń lub przestrzeni o ograniczonej przestrzeni, klimatyzatory kasetowe Samsung są idealnym rozwiązaniem, jeśli nie masz pokoju naściennego na jednostkę naścienną lub po prostu chcesz mniej nachalnej wizualnie jednostki chłodzącej. Klimatyzatory kasetowe Samsunga oferują 360 ° chłodzenie w okrągłym kształcie, co minimalizuje straty przepływu powietrza. To sprawia, że nadaje się do biur lub większych pomieszczeń, które są ciasno na ścianie dla podzielonej jednostki systemowej.

  • Dane dotyczące mocy zaczynają się od 7,1 kW, aż do ogromnej 20 kW. W górnej części byłby wystarczająco duży, aby schłodzić średnie biuro lub duże mieszkanie.
  • Ponieważ klimatyzatory kasetonowe są systemami kanałowymi, wymagana jest profesjonalna instalacja


Seria kaset Samsunga obejmuje ekran dotykowy zapewniający najwyższą kontrolę, a także aplikację na smartfona, dzięki której możesz wybrać preferowaną temperaturę nawet przed powrotem do domu. To sprawia, że jest to wygodne na długie letnie dni, w których możesz jechać samochodem do domu i nie odczuwać żadnych nieprzyjemności. Jak zwykle, klimatyzatory kasetonowe Samsung są objęte pięcioletnią gwarancją na części i robociznę oraz krajową siecią serwisową. Ceny kaset Samsunga wahają się od około 6500 PLN do ponad 10.000 PLN dla mniejszych modeli. Oczywiście za behemoty o mocy 20kW możesz zapłacić nieco więcej. W przypadku poważnego chłodzenia lub ogrzewania seria kaset Samsunga stanowi realną opcję.

Klimatyzatory Samsung Multi-System

Jeśli nie możesz zdecydować, jakiego typu klimatyzatora chcesz i masz kilka pomieszczeń lub przestrzeni, które wymagają chłodzenia, może Ci się przydać system Samsung Free Joint Multi. Pozwala ustawić klimatyzację w dowolnej liczbie pomieszczeń, ale daje elastyczność wyboru urządzenia chłodzącego w każdym oddzielnym pomieszczeniu. Samsung oferuje montowane na ścianie, kasetowe i kanałowe urządzenia klimatyzacyjne do stosowania w systemach multi split, w różnych mocach i mocach wyjściowych. Można je oczywiście kontrolować za pomocą interfejsów naściennych, pilotów, a nawet smartfonów, jeśli chcesz.

Czy klimatyzator Samsung jest wart swojej ceny?

Samsung jest ogromnym producentem urządzeń i tworzy zwięzłą, ale potężną gamę klimatyzatorów. Chociaż nie znajdziesz wielu modeli w zakresie podzielonego systemu, znajdziesz duży wybór dostępnych rozmiarów, od małego gabinetu po mieszkanie. W przypadku biur, mieszkań i domów dostępne są systemy „kasetowe” z kanałami w porównywalnych cenach. Samsung nie jest tanim producentem klimatyzatorów, ponieważ większość jego oferty zaczyna się od około 4000 PLN, ale zapewnia wydajne chłodzenie z technologią wydajności i kompatybilnością ze smartfonami, aby pasowały do nowoczesnego domu. Jeśli możesz przeznaczyć do 10.000 PLN lub więcej na klimatyzator, Samsung może być wart uwagi.