Klimatyzatory Samsung Classic+ czyli klimatyzacja z WiFi

Internet i smartfony odmieniły świat. Nic dziwnego, że dotarły również do klimatyzacji. Samsung Classic+ to klimatyzator, który da Ci dostęp do sterowania przez WiFi w bezkonkurencyjnej cenie. Jeżeli zależy Ci na włączaniu klimatyzacji na odległość, jesteś na dobrej drodze do sukcesu!

Wyobraź sobie, że wracasz właśnie z upalnego weekendu. W Twoim domu zapewne zastanie Cię nieznośny upał. Chyba, ż… Chyba, że wcześniej kupisz i zainstalujesz klimatyzator Samsung Classic+ ze sterowaniem przez WiFi! Dzięki temu rozwiązaniu, ze swojego smartfona włączysz klimatyzację w domu np. na dwie godziny przed Twoim powrotem i od razu będziesz cieszyć się orzeźwiającym chłodem!

Klimatyzatory Samsung Classic+ z filtrem HD

Ten filtr pełni dwie arcyważne funkcje. Przede wszystkim, zabezpieczy wymiennik ciepła Twojego klimatyzatora przed zabrudzeniem. Poza tym wyłapie z powietrza w Twoim pokoju unoszące się na drobinach kurzu drobnoustroje, których bardzo nie chcesz w swoim pomieszczeniu. Dzięki wysokiej precyzji wykonania filtr Samsunga jest skuteczny, a przy tym nie powoduje spadku wydajności urządzenia.

Klimatyzatory Samsung Classic+
Klimatyzatory Samsung Classic+

Dodatkową i bardzo przydatną funkcją, jaką do rodziny Triangle Design wnosi model Classic+, jest wskaźnik czyszczenia filtra, który sygnalizuje, że nagromadzone zanieczyszczenia zaczynają wpływać na wydajność klimatyzatora i należy oczyścić filtr.

Klimatyzatory Samsung Classic+ i automatyczne osuszanie urządzenia

Wilgoć we wnętrzu klimatyzatora po zakończeniu jego pracy byłaby pożywką dla pleśni, która zdecydowanie nie jest mile widziana. Aby temu zapobiec, klimatyzatory Samsung Classic+ zostały wyposażone w automatyczne osuszanie, które powoduje odparowanie wilgoci z urządzenie po zakończeniu jego pracy. Będzie to możliwe dzięki automatycznemu pozostawieniu działającego wentylatora na jakiś czas po tym, jak wyłączysz urządzenie.

Klimatyzatory Samsung Classic+ i funkcja 2 Step Cooling

Klimatyzatory Samsung Classic+ funkcja 2 Step Cooling
Klimatyzatory Samsung Classic+ funkcja 2 Step Cooling

2 Step Cooling to funkcja dwustopniowego chłodzenia pomieszczenia, przydatna wtedy, kiedy potrzebujesz dużej porcji chłodu. Jednak jest to funkcja „inteligentna” – klimatyzatory Samsung Classic+ po jej aktywowaniu wygenerują maksymalną moc chłodzącą przy mocnym nawiewie, ale kiedy temperatura w pomieszczeniu zacznie się już zbliżać do tej, którą zaprogramujesz, klimatyzacja przełączy się w bardziej łagodny tryb pracy.

Klimatyzatory Samsung Classic+ i technologia Smart Inverter

Klimatyzatory Samsung Classic+ technologia Digital Inverter
Klimatyzatory Samsung Classic+ technologia Digital Inverter

W porównaniu z klimatyzatorami starego typu, wykonanymi w technologii ON/OFF, klimatyzatory inwerterowe Samsung Classic+ mają wiele cennych zalet. Przede wszystkim dają Ci do dyspozycji szeroki zakres mocy chłodzącej i grzewczej. Jeżeli na przykład urządzenie ma moc 2,5 kW, to w rzeczywistości zakres mocy wynosi od około jednego do prawie trzech kilowatów!

Dzięki temu klimatyzatory inwerterowe Samsung pobierają dokładnie tyle mocy, ile trzeba – i ani wata więcej!

Klimatyzatory Samsung Classic+ i funkcja Single User

Jeżeli jesteś sama – lub sam – w klimatyzowanym pomieszczeniu, to możesz użyć funkcji „pojedynczego użytkownika”. W tym trybie pracy klimatyzatory Samsung Classic+ stają się wyjątkowo energooszczędne, a proces chłodzenia lub grzania przebiega bardzo delikatnie.

Klimatyzatory Samsung Classic+ wyposażono w wyświetlacz temperatury i odczyt zużycia energii

W tej klasie cenowej niewiele urządzeń ma wyświetlacz. A ten w klimatyzatorach Samsung Classic+ jest w dodatku bardzo funkcjonalny. W normalnym trybie pokazuje on ustawioną przez Ciebie docelową temperaturę pomieszczenia.

Ale możesz także zażyczyć sobie pełnej kontroli nad zużyciem energii – jego aktualny poziom może być pokazywany na wyświetlaczu! W ten sposób szybko zostaniesz świadomym użytkownikiem – lub świadomą użytkowniczką – klimatyzacji Samsung i nie dasz się zwieść obiegowym plotkom o zużyciu prądu przez klimatyzator ścienny.

Jeżeli natomiast z jakiegoś powodu – na przykład w nocy – wyświetlacz zacznie Ci przeszkadzać, to wiedz, że będzie można go w każdej chwili wyłączyć. To takie proste!

Magiczna funkcja WiFi klimatyzatorów Samsung Classic+

Ta zaawansowana funkcja jest prosta w obsłudze – dlatego jej opis będzie równie nieskomplikowany. Jak to działa? Jeżeli w Twoim domu lub biurze, w którym zainstalujesz klimatyzator Samsung Classic+, jest dostęp do bezprzewodowego internetu przez WiFi, to otworzą się przed Tobą nowe, wspaniałe możliwości. Jakie?

Klimatyzatory Samsung Classic+ funkcja WiFi w domu
Klimatyzatory Samsung Classic+ funkcja WiFi w domu

Jeżeli będziesz w domu, to funkcja WiFi umożliwi Ci sterowanie klimatyzatorem ze smartfona, który zamieni się w pilota. Ale – i tu niespodzianka – klimatyzator nie musi być już w zasięgu kilku metrów, ale możesz równie dobrze zmieniać jego ustawienia, siedząc w ogrodzie.

Klimatyzatory Samsung Classic+ funkcja WiFi poza domem
Klimatyzatory Samsung Classic+ funkcja WiFi poza domem

Najważniejsza możliwość pojawi się jednak wtedy, gdy będziesz poza domem. Bo kto nie zna nieprzyjemnego gorąca, które czeka w domu po powrocie z weekendu w upalne dni? Klimatyzatory Samsung z funkcją WiFi odsyłają ten problem do lamusa – wystarczy, że za pomocą smartfona wcześniej włączysz klimatyzację w domu lub biurze, aby wnętrze przywitało Cię orzeźwiającym chłodem!

Klimatyzatory Samsung Classic+ i funkcja good’sleep

Upalne i wilgotne powietrze nie sprzyjają dobrze przespanej nocy. Dlatego inżynierowie Samsunga wyposażyli model Classic+ w specjalny algorytm pracy nocnej.

Klimatyzatory Samsung Classic+ funkcja Good Sleep fazy dzialania
Klimatyzatory Samsung Classic+ funkcja Good Sleep fazy dzialania

Steruje on temperaturą tak, abyś mógł – lub mogła (albo mogli) – zasypiać w komforcie, mieć zdrowy sen, a potem obudzić się w orzeźwiającej porannej atmosferze. O wszystkim pomyśli klimatyzacja Samsung!

Klimatyzatory Samsung Classic+ i automatyczne żaluzje poziome

Aby odpowiednio skierować powietrze wewnątrz pomieszczenia, klimatyzatory Samsung Classic+ dają Ci kontrolę nad kierunkiem nawiewu. W zależności od potrzeb, powietrze może być kierowane w górę, w dół, lub gdzieś pomiędzy tymi skrajnymi położeniami żaluzji, kierującej nawiewem. Wszystko po to, aby Twój komfort cieplny był zachowany, a urządzenie dmuchało tam, gdzie zechcesz.

Możesz dokupić także opcjonalny sterownik przewodowy

Dostarczany wraz z urządzeniem pilot bezprzewodowy to wygodne rozwiązanie, ale być może zechcesz mieć też sterowanie ścienne. Klimatyzator Samsung Classic+ umożliwia również taką opcję – chociaż jest ona korzystna głównie wtedy, kiedy bierzesz pod uwagę wkuwanie przewodu, łączącego sterownik z klimatyzatorem, w tynk.

Klimatyzatory Samsung Classic+ i automatyczna diagnostyka

Co by było, gdyby pacjenci sami stawiali sobie trafne diagnozy? Co na to lekarze? Nie wiemy, ale wiemy na pewno, że klimatyzatory Samsung Classic+ mają system automatycznej diagnozy, który może się przydać – i Tobie, i serwisantom. Tobie, bo pozwoli wykryć ryzyko usterki jeszcze zanim ona wystąpi. A serwisant od razu będzie wiedział, co się dzieje. To jednak czyste dywagacje, Samsung to solidna firma i na jej renomie możesz z powodzeniem polegać.

Pełna elastyczność: chłodzenie, ogrzewanie, cyrkulacja i osuszanie

Nowoczesne klimatyzatory inwerterowe Samsung Classic+ to bardzo wszechstronne urządzenia. Pozwolą Ci nie tylko chłodzić Twoje pomieszczenia w upały, lecz także ogrzewać je niewielkim kosztem w chłodne dni. Ogrzewanie klimatyzacją jest najbardziej opłacalne w okresach przejściowych, czyli jesienią i wiosną. Tryb cyrkulacji, zwany też trybem wentylatora, pozwoli wywołać ruch powietrza w Twoim pomieszczeniu, bez chłodzenia czy grzania. Wreszcie osuszanie – z niego skorzystasz zapewne rzadko, ale wiedz, że masz do dyspozycji i taką funkcję.

Klimatyzatory Samsung Classic+ i tryb cichej pracy

W trybie cichym możesz liczyć na wyjątkowo niewielki hałas urządzenia, co z pewnością przyda Ci się wtedy, gdy zamontujesz klimatyzator w sypialni, albo jeżeli po prostu lubisz ciszę. Klimatyzatory Samsung z obudową Triangle Design dbają o nią wyjątkowo konsekwentnie!

Klimatyzatory Samsung Classic+ wyposażono w tryb Auto i automatyczny restart

Jeżeli korzystasz z automatycznej klimatyzacji w samochodzie, to z pewnością zapragniesz, aby Twój nowy klimatyzator w domu lub biurze też zapewniał Ci podobny komfort. Innymi słowy najlepiej, aby był… Bezobsługowy. Klimatyzatory ścienne Samsung Classic+ wychodzą na przeciw Twoim potrzebom – wystarczy, że uruchomisz tryb automatyczny, a urządzenie samo zadba o to, czy chłodzić, czy grzać i jak mocno.

Klimatyzatory Samsung Classic+ najwazniejsze funkcje i opcje
Klimatyzatory Samsung Classic+ najwazniejsze funkcje i opcje

Z kolei automatyczny restart będzie nieoceniony wtedy, gdy w Twojej okolicy zdarzają się przerwy w dostawie energii elektrycznej. Po wznowieniu dostawy prądu, klimatyzacja Samsung automatycznie się uruchomi, a zapamiętane ustawienia zostaną przywrócone.

Klimatyzatory Samsung Classic+ – wybierz wersję dla siebie

Szeroki zakres dostępnych mocy klimatyzatorów Samsung pozwoli Ci dobrać odpowiednie urządzenie:

  • klimatyzatory Samsung Classic+ o mocy 2,5 kW
  • Klimatyzatory Samsung Classic+ o mocy 3,5 kW
  • Klimatyzatory Samsung Classic+ o mocy 5,0 kW
  • Klimatyzatory Samsung Classic+ o mocy 6,8 kW

Jeżeli podoba Ci się pomysł sterowania klimatyzatorem na odległość za pomocą smartfona, to w przypadku tego modelu Samsunga konkurencja w jego klasie cenowej praktycznie nie istnieje. Z takim argumentem, popartym wieloma innymi cennymi zaletami, w zasadzie trudno dyskutować. Nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko zamówić ten nowoczesny klimatyzator!

Już teraz zamów wycenę montażu klimatyzacji Samsung: