Klimatyzacja

Historia klimatyzatorów Samsung

Teraz, gdy zbliża się lato i nadchodzi cieplejsza pogoda, wielu z nas chce kupić nowy klimatyzator lub ulepszyć nasz obecny. Australijczycy są rozpieszczani wyborem marek klimatyzatorów. Od wielu lat klimatyzatory Samsung są popularnym wyborem dla wielu domów mieszkalnych i budynków komercyjnych. Chcielibyśmy podzielić się z Tobą interesującymi informacjami na temat tej globalnej marki.
Samsung został założony przez Lee Byung-chul w Korei w 1938 roku jako mała firma handlowa. Słowo Samsung zostało wybrane, ponieważ oznacza „trzy gwiazdki” w języku koreańskim w oparciu o trzy zasady: duża, liczna i potężna. W ciągu następnych trzydziestu lat Samsung szybko rozwinął działalność handlową w zakresie usług, w tym przetwórstwa spożywczego, ubezpieczeń, tekstyliów i sprzedaży detalicznej. Pod koniec lat 60. Samsung wszedł do branży elektronicznej, gdzie dziś jest bardzo dobrze znany ze swoich komputerów, telewizorów, telefonów komórkowych i klimatyzatorów.

1974 – 1980: Samsung zaczął rozwijać swój pierwszy klimatyzator w 1974 roku, znany jako Window Air Conditioner (WAC). Ta jednostka klimatyzacyjna była niedroga i popularna, ale w ciągu kilku lat Samsung opracował bardziej nowoczesny „Residential Air Conditioner” (RAC), który był systemem naściennym i bardziej praktycznym.

1980 – 2000: W ciągu następnej dekady Samsung wydał tysiące dolarów na badania i rozwój swoich systemów klimatyzacyjnych. Na początku lat dziewięćdziesiątych Samsung zaczął bardziej koncentrować się na klimatyzacji kanałowej i komercyjnej, a do 2000 roku wprowadził na rynek światowej klasy energooszczędny system wodny DVM, który zapewniał technologię ogrzewania i chłodzenia na bazie wody.

2007: W ciągu zaledwie 7 lat w 2007 roku Samsung stał się światowym liderem w opracowywaniu największego na świecie klimatyzatora o nazwie DVM + 4 o mocy 22 koni mechanicznych (HP), który był idealny do większych budynków komercyjnych i apartamentów.

2010: Wraz z rozwojem przez Samsunga zespołu badawczo-rozwojowego za milion dolarów i skupieniem się na projektowaniu innowacyjnych produktów, produkcja klimatyzacji była o krok do przodu. W 2010 roku uruchomili pierwszy na świecie klimatyzator sterowany Wi-Fi, który wciąż jest jednym z ich najpopularniejszych klimatyzatorów.

2013: W ciągu zaledwie 3 lat w 2013 roku Samsung opracował serię klimatyzatorów „Smart System”, którymi można sterować za pomocą smartfonów. W tym samym roku Samsung wprowadził na rynek kolejny na świecie „Trójkątny klimatyzator pokojowy”, który zapewnia lepszą wydajność dzięki szybszej i szerszej cyrkulacji powietrza dzięki swojej trójkątnej konstrukcji.

2015: Kolejny na świecie system klimatyzacji kasetowej 360 stopni, który ma okrągły kształt zapewniający estetykę i jest sprzedawany w celu minimalizacji gorących i zimnych punktów w pomieszczeniu i równomiernego rozprowadzania powietrza.

2018: W tym roku Samsung wypuścił pierwszą na świecie „bezwietrzną klimatyzację” oferującą „bezwietrzną” technologię chłodzenia Samsunga, która zapewnia chłodniejszy klimat bez bezpośredniego dyskomfortu wynikającego z bezpośredniego przepływu zimnego powietrza.
Samsung w ciągu krótkich czterdziestu pięciu lat stał się światowym liderem w dziedzinie systemów klimatyzacyjnych. Nasz zespół w MakoAir dostarcza, instaluje i serwisuje klimatyzatory Samsung od prawie 20 lat.