Klimatyzacja

Bezwietrzny klimatyzator Samsung AR9500M – recenzja: Cool and Efficient

Tak, jak czujesz się czytając tytuł, kiedy otrzymaliśmy zaproszenie – powiedzieliśmy: „Okej, będzie fajnie”. Ale nie wiedzieliśmy, że to będzie takie fajne (zobacz, co tam zrobiłem). Nic dziwnego, że Samsung był częścią AGD i skupił się na budowie jednego prawdziwego ekosystemu – jednym z nich jest klimatyzacja. . Nawet urządzenia gospodarstwa domowego występują w różnych wariantach i nie jest to wyjątkiem. Zaprosili nas do obejrzenia jedynego w swoim rodzaju, bezwietrznego klimatyzatora – teraz tutaj sprawy stają się interesujące.

Bezwietrzny klimatyzator Samsung


Klimatyzator Samsung Wind-Free jest – jak sama nazwa wskazuje – klimatyzatorem bezwietrznym. W tym momencie jest tak wiele pytań, ale gdy się z tym pogodziliśmy, dowiedzieliśmy się, że jest w tym coś więcej niż na pierwszy rzut oka. W normalnym klimatyzatorze zadanie jest stosunkowo proste – naciskasz przycisk włącznika i pozwalasz pomieszczeniu się ochłodzić. Kiedy czujesz się naprawdę zimno, wyłącz go lub zmień kierunek wskazujący wyżej lub niżej. Bezwietrzny klimatyzator działa inaczej. Porozmawiajmy o samym ciele.
Design i funkcjonalność

Bezwietrzny klimatyzator ma bardzo nowoczesny wygląd, który ma trójkątny kształt, to nie tylko wygląd, ale przemyślany design. W momencie, gdy spojrzysz w górę, klimatyzator ma ogromny otwór, wlot, aby przyjąć więcej powietrza – i według Samsunga, łącząc optymalną szerokość i kąt wylotu, dodatkowe ostrza V i duży wentylator – jego o 22% większy niż w poprzednim modelu. To sprawia, że ​​klimatyzator chłodzi pomieszczenie o około 43% szybciej, co jest uważane za szybkie, ponieważ Samsung twierdzi, że może ochłodzić normalny salon w około 18 minut 35 sekund dzięki funkcji szybkiego chłodzenia.

Drugi zauważalny projekt – to małe dziurki na całym panelu przednim. Ten panel jest wykonany z formy i ma dokładnie 21 000 mikro otworów wentylacyjnych. Jest to specjalny klucz do ich klimatyzatora.
Co sprawia, że ​​klimatyzator jest bezwietrzny?

Na przednim panelu znajduje się dokładnie 21 000 mikro otworów wentylacyjnych, które mają specjalny cel. Teraz, w konwencjonalnym klimatyzatorze, do chłodzenia pomieszczenia wykorzystuje się tylko przednie klapy, które poruszają się w górę i w dół lub są unieruchomione. Ogólnie rzecz biorąc, mamy tendencję do wysadzania klimatyzatora w gorący dzień, a gdy czujemy się bardzo zimno, albo przesuwamy go w innym kierunku, albo wyłączamy klimatyzator. Teraz przynosi to inny rodzaj problemu. Gdy go wyłączysz, istnieje duża szansa, że ​​poczujesz się gorąco i chcesz go ponownie włączyć. Cykl trwa i trwa. Tutaj jest dużo szkód.

Samsung stworzył panel Micro Air Hole Panel z przodu, aby temperatura pomieszczenia była zbliżona do temperatury otoczenia po zakończeniu chłodzenia pomieszczenia. W momencie naciśnięcia przycisku i przełączenia na tryb Bezwietrzny klimatyzator zamyka klapę z przodu i aktywuje tryb Bezwietrzny. Ten tryb utrzyma następnie chłód w pomieszczeniu przez wytworzenie nieruchomego powietrza – co, gdy trzymaliśmy ręce blisko filtra, poczuliśmy powolny, powiew zimnej bryzy, który może potencjalnie sprawić, że pomieszczenie będzie przyjemne i zimne, abyś wtulił się w gruby koc .
Cały proces działa w dwuetapowej metodzie chłodzenia, zaczynając od trybu szybkiego chłodzenia, a następnie przełączając się w tryb bezwietrzny i robi to automatycznie. Jest to interesująca zaleta.

Zużycie energii

Klimatyzator może być zabójczy, jeśli chodzi o rachunki za prąd – ponieważ w przypadku konwencjonalnego klimatyzatora bez funkcji oszczędzania energii jest to ogromny problem. Jak wspomniałem wcześniej, włączanie i wyłączanie powoduje również uszkodzenia. Dlatego. Konwencjonalny klimatyzator wykorzystuje prąd stały (DC) do zasilania całego urządzenia, a podczas włączania i wyłączania zużywa więcej energii. W przypadku bezwietrznego klimatyzatora Samsung wykorzystuje 8-biegunowy cyfrowy falownik z technologią POWERBoost.

Falownik umożliwia generowanie mniejszych wahań momentu obrotowego, co pozwala zmniejszyć całkowitą potrzebną energię i skraca czas potrzebny do osiągnięcia maksymalnej prędkości przez sprężarkę. W porównaniu z innymi falownikami na rynku, Samsung twierdzi, że zużywa tylko 32% energii zużywanej przez konwencjonalny model klimatyzacji i oszczędza 68% zużycia energii. Tak więc, łącząc to z technologią chłodzenia bezwietrznego, nie ma już potrzeby częstego włączania i wyłączania, a także utrzymuje klimatyzator cichy, trwały i wydajny.
Zdrowie i SmartThings

Innym problemem związanym z dobrym klimatyzatorem jest to, jak bardzo wpływa ono na nasze zdrowie. Klimatyzator Samsung korzysta z filtra powietrza Full HD umieszczonego u góry, aby odfiltrować mniejsze i drobniejsze cząsteczki kurzu, aby powietrze było czyste i chłodne. Ma także jonizator – co jest całkiem fajne.


Celem Samsunga jest stworzenie jednego kompletnego ekosystemu – klimatyzator ma wbudowany moduł WiFi, który łączy się z siecią i umożliwia sterowanie klimatyzatorem z telefonu i nadgarstka. Całkiem fajne.


Nasza opinia

Osobiście, pochodząc z konwencjonalnego klimatyzatora, który zwykle ochładza pomieszczenie, a ja włączam i wyłączam, myśląc, że to oszczędza moje pieniądze – i wypróbowuję bezwietrzny klimatyzator Samsung przez jak najkrótszy czas, czułem, że to robi wrażenie. Cały pomysł przejścia od tradycyjnego wylotu powietrza do otworu Micro jest jedyny w swoim rodzaju i kiedy poczuliśmy powiew wiatru, mogliśmy stwierdzić, że temperatura w pomieszczeniu pozostała idealna w porównaniu do drastycznego spadku temperatury w przypadku konwencjonalnego klimatyzatora. Przy malezyjskiej pogodzie jest to zdecydowanie dobre włączenie.


Fakt, że jest to jeden z niewielu klimatyzatorów firmy Samsung i jedyne klimatyzatory na rynku wyposażone w 8-biegunową technologię Digital Inwerter w celu utrzymania wydajności energetycznej – zmniejszenie niestabilności i utrzymanie mocy przez cały czas to imponująca droga. . Ogólnie rzecz biorąc, klimatyzator Samsung Wind-Free jest atrakcyjnym dodatkiem do gospodarstwa domowego.
Wniosek

Samsung Wind-Free Air Conditioner (AR9500M) występuje w trzech różnych wariantach – 1 KM, 1,5 HP i 2 HP i zaczyna się od 2899 RM, a następnie 3299 i 3999 RM. Jest drogi – bez wątpienia, ale biorąc pod uwagę fakt, że oferuje lepszą efektywność energetyczną i jednocześnie chłodzi pomieszczenie, czyni go godną inwestycji.
Jeśli kupisz klimatyzator już teraz do 31 grudnia 2019 r., Będziesz uprawniony do 2-letniej gwarancji i 10-letniej gwarancji na sprężarkę. Jeśli kupisz przed 30 września, będziesz mieć prawo do bezpłatnej instalacji (o wartości 310 RM), a następnie wyboru prezentu – Suche żelazko o wartości 63,90 lub Thermocafe o wartości RM88).